Kesäduuni OP:n piikkiin - hae kesäleirille töihin!

16.3.2021

Mustan Kissan kesäleiri järjestetään 8.-11.6.2021, heti kesäloman alkaessa, 6-13 -vuotiaille lapsille. Leiri toteutetaan päiväleirinä klo 9-15 Mäntsälän monitoimitalolla.

Leirillä voi valita joukkuevoimistelun tai liikuntaleirin kokonaisuuden.

Etsimme kesäleirille ryhmyreitä ja tuntiohjaajia. Nuorten 15-17 -vuotiaiden osalta palkkaamisessa käytetään Kesäduuni OP:n piikkiin -stipendejä. Stipendeillä voidaan palkata enintään 6 nuorta yhden viikon ajaksi (ma-pe 7.-11.6.2021). Leiriläisten lopullinen määrä määrittelee palkattavien nuorten tarpeen.

Nuoren tulee olla täyttää 15 vuotta vuonna 2021, eikä hän saa olla yli 18-vuotias kesätöissä ollessaan.

Ryhmyrin tehtävät:

  • vastata oman lasten ryhmän päivän ohjelmasta ja kuljettaa heidät tunnilta toisella
  • olla mukana tunneilla auttamassa ryhmää
  • ohjata ryhmyritunteja omatoimisesti (askartelua, ulkoleikkejä tmv.)
  • olla innostava ja kannustava

Ryhmyriltä odotetaan kokemusta lasten kanssa toimimisesta, vastuullisuutta, omatoimisuutta ja sitoutumista työhön. Ryhmyrin tulee olla vähintään 15-vuotias.

Tuntiohjaajia kesäleirille

Lisäksi palkkaamme kesäleirille tuntiohjaajia tanssissa, voimistelussa, temppuilussa ja muun liikuntasisällön ohjaamiseen. Tuntiohjaajien tulee olla koulutettuja, hallita opetettavan teeman sisällöt sekä omata kokemusta ryhmien/joukkueiden ohjaamisessa. Hakemuksessa voi ehdottaa itse tuntisisältöjä! Tunteja on päivittäin enintään neljä (45 min - 90 min). Lopullinen tuntimäärä selviää osallistujamäärän mukaan.

Tuntiohjaajan tehtävät:

  • suunnitella ja ohjata tunnit omatoimisesti eri ikäisten ryhmille
  • olla innostava ja kannustava ohjaaja

Tuntiohjaajan palkka määräytyy ohjaajan koulutuksen ja kokemuksen perusteella seuran palkkataulukon mukaan. Hakemukseen tulee kirjata mitä tunteja leirillä haluaisi ohjata ja millainen koulutus ja kokemus hakijalla on.

Miten haet kesätyötä?

Jos olet osaava, omatoiminen, omaat kokemusta lasten ohjaamisesta tai valmentamisesta toivottavista leirisisällöistä, hae vapaamuotoisella hakemuksella kesäleirille töihin 18.4. mennessä sähköpostitse: mantsalan.voimistelijat@msoynet.com. Otsikoi sähköposti "Työhakemus/kesäleiri 2021". Kerro hakemuksessasi mihin tehtävään ensisijaisesti haet. 

Mikäli leiri joudutaan perumaan epävarman koronatilanteen takia, kohdennetaan OP:n kesäduunistipendit seuran muuhun toimintaan.

Lisätietoja: Eerika Laalo-Häikiö, toiminnanjohtaja, puh. 040 513 7892