Joukkueet

Minivalmennus Kärrynpyörät 5-6v (2014-2015)

Ma 18.30-19.45 Riihenmäki/C
To 18.00-19.15 Myllymäki

  • Harjoitukset kahdesti viikossa á 75 min
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Keväällä 2 Stara-tapahtumaa
  • 1+1 seuraleiriä á 3h
  • Vastuuvalmentaja: Ida Mäntynen
  • Valmentaja: Emma Ylinampa
  • Apuohjaaja: xx

Minivalmennus Vauhtiheitot 6-7v (2013-2014)

To 17.00-18.30 Myllymäki
Su 10.00-11.30 Kirkonkylän koulu

  • Harjoituksia kahdesti viikossa á 1,5h
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 2 ja keväällä 2 Stara-tapahtumaa
  • 2+2 seuraleiriä á 3h
  • Vastuuvalmentaja: Julia Laaksonen
  • Valmentaja: Essi Mäntynen
  • Apuohjaajat: xx

Nelissat Stara / 8-10v (2010/2011-2013)

Ke 18.00-20.00 Monitoimitalo/C
Su 13.00-15.00 Riihenmäki/A

  • Harjoituksia kahdesti viikossa á 2h, lisäksi vapaaehtoinen jalkatreeni 1h ja taitovalmennus 1,5h joka toinen viikko
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 3 Stara-tapahtumaa ja keväällä 3-4 kilpailua (8-10v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Mirka Lilja
  • Valmentaja: Enni Toivonen
  • Apuohjaajat: xx

Lilat 8-10v (2009/2010-2013)

Ke 16.30-18.30 Monitoimitalo/C
To 18.00-20.00 Riihenmäki/C
Su 12.30-15.00 Riihenmäki/B

  • Harjoituksia kolmesti viikossa á 2-2,5h, lisäksi vapaaehtoinen jalkatreeni 1h ja taitovalmennus 1,5h joka toinen viikko
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 4 ja keväällä 4 kilpailua (8-10v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Miisa Lilja
  • Valmentaja: Petra Repo
  • Apuohjaajat: xx

Neeliat 10-12v (2008/2009-2011)

Ma 18.30-20.00 Riihenmäki/B
To 18.00-20.00 Riihenmäki/D

  • Harjoituksia kahdesti viikossa á 1,5-2h
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 3 ja keväällä 3 kilpailua (10-12v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Enni Toivonen
  • Valmentaja: Eveliina Tast
  • Apuohjaajat: xxx

Liliat 10-12v (2008-2011)

Ke 16.00-18.30 Riihenmäki/B
To 16.00-18.30 Riihenmäki/C
Su 11.00-13.30 Riihenmäki/A

  • Harjoituksia kolmesti viikossa á 2,5h, lisäksi vapaaehtoinen jalkatreeni 1h ja taitovalmennus 1,5h joka toinen viikko
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 4 ja keväällä 4 kilpailua (10-12v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Petra Repo
  • Valmentaja: Johanna Väliaho
  • Apuohjaaja: xx

Minea 14-16v (2004-2007)

Ma 19.00-20.00 Dance 4 Fun, Monitoimitalo B&C
Ti 16.00-18.30 Monitoimitalo/C
To 16.00-18.30 Riihenmäki/D
Su 15.00-17.30 Riihenmäki/A

  • Harjoituksia kolmesti viikossa á 2,5h sekä Dance4Fun-tunti, lisäksi vapaaehtoinen jalkatreeni 1h
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 4 ja keväällä 4 kilpailua (H 14-16v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Mirka Lilja
  • Valmentaja: Eveliina Tast

Seuraa Mineaa Instagramissa.

Hengettäret JR yli 16v (1999-2004)

Ti 20.00-22.00 Monitoimitalo/V 
Su 17.30-20.00 Riihenmäki/A

  • Harjoituksia kahdesti viikossa á 2-2,5h
  • Osallistuu seuran näytöksiin
  • Syksyllä 4 ja keväällä 4 kilpailua (H 16-20v sarja)
  • 2+2 seuraleiriä á 6h
  • Vastuuvalmentaja: Mirka Lilja

Seuraa Hengettäret JR:a Instagramissa.