Kisaryhmille oheisharjoittelua ryhmäliikuntatunneilla

18.8.2020

Seuran hallitus päätti lisätä vaihtoehtoja omatoimiseen harjoitteluun. Seura tarjoaakin kisaryhmissä harjoitteleville yli 13-vuotialle mahdollisuuden osallistua ryhmäliikuntatunneille omien harjoitusten lisäksi.

"Haluamme mahdollistaa omatoimisen harjoittelun seuran tunneilla. Ryhmäliikuntatunneista saa valittua juuri itselle sopivimman siihen aikaan kun haluaa tai ehtii. Tunteja on tarjolla niin arkena kuin viikonloppuna," sanoo puheenjohtaja Elina Rauhamäki.

Mukaan pääsee seuraavalla tavalla:

  • Andromeda ja Satelliitit: Dance 4 Fun/G22 ryhmään osallistumalla pääsee myös kaikille ryhmäliikuntatunneille (tarvitsee ilmoittautua erikseen D4F/G22-tunnille)
  • Minea-joukkue: Dance 4 Fun/G22 kuuluu valmennusmaksuun, samalla pääsee myös kaikille ryhmäliikuntatunneille (ei tarvitse erikseen ilmoittautua)
  • Hengettäret, Solinat, Hengettäret JR: Rajaton-treenikortin voi ostaa 50 eurolla (Hoikassa oma valinta/Rajaton-treenikortti)

Lisätietoja: toiminnanjohtaja Eerika Laalo-Häikiö, puh. 040 513 7892, mantsalan.voimistelijat@msoynet.com